Z językiem polskim do niepodległości

 Dzieci i młodzież z polskiej szkoły prowadzonej przez Towarzystwo Polskie im. Tadeusza Kościuszki goszczą w Nałęczowie. – Poznają historię, a przede wszystkim doskonalą mowę swych przodków – mówi Maciej Kułak, koordynator projektu w dużej mierze finansowanego przez Senat RP.

– Polska to naprawdę wspaniały kraj, z tak wielkim bogactwem historycznym, kulturowym – mówi Daryna Dorociuk, uczennica szkoły polskiej z Łucka – Jestem pewna, że tu wrócę… i zostanę.

Spotkania z polskimi naukowcami i politykami to część programu. – To niesamowite, że zechciał się z nami spotkać pan poseł (Piotr Olszówka) – nie kryje emocji Waleria Zdaniewicz – Tyle ciekawych rzeczy nam opowiedział. Nie wiedziałam, że polska konstytucja była pierwszą w Europie.

Dzieci i młodzież z Łucka pozostaną w Polsce do 19 lipca. W programie ich pobytu są m.in. wykłady profesorów KUL, spotkania z polskimi parlamentarzystami i wizyty w ważnych ośrodkach. Uczniowie odwiedzili już m.in. Warszawę gdzie w Sejmie spotkali się m.in. z posłem Piotrem Olszówką. Obóz „Z językiem polskim do niepodległości” mógł się odbyć dzięki wsparciu Senatu RP.

(orest)

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *